E-shop, webové stránky, CRM, programování - Web & Media a.s.

Krátké zprávy a komentáře

5. ledna 2010, 22.49 4. etapa - Roman málem nestihl Atakamu

První etapa, která byla na území Chile se málem obešla bez motocyklového závodníka Czech Dakar Teamu Romana Krejčího, který díky frontě při tankování na hranicích mezi Argentinou a Chile stihnul startovat na speciálce téměř za pochodu. I přesto, že si ani nestačil dolít vodu do camelbagu zajil opět dobrý výsledek, který je posunul v celkovém pořadí zase o kousek výše, konkrétně na celkové 44. místo.

V pořadí již čtvrtá etapa dakarského dobrodružství přivedla závodníky z Fiambaly do Copiapa. Po téměř 400 km dlouhé spojovačce, během které závodníci překročili v horském průsmyku Paso San Francisco hranice mezi Argentinou a Chile, čekala všechny původně 203 km dlouhá rychlostní zkouška, která byla nakonec rozhodnutím organizátora zkrácena o 40km. Přejezd And nabídl nádherné scenérie a také jízdu v nadmořských výškách nad 4.000 metrů s nejvyšším bodem okolo 4.700 metrů. Přesun konvoje do Chile znamená nástup pouštních etap v obávané poušti Atakama. Čtvrtá etapa byla takovým pouštím prologem, to náročnější závodníky teprve čeká.

Tato etapa se Romanovi příliš nezamlouvala: "Bylo to moc kamenité a rychlé a to mi nevyhovuje. V písku schované balvany jsou pro motorkáře doslova pastí. Naštěstí jsem neupadl."
Protože si Roman servisuje svůj stroj sám, tak se jej snaží na trati šetřit: "Raději moc neriskuji, protože bych to pak musel sám spravovat. Jedu s rozumem a pořád myslím na to, abych dojel."