E-shop, webové stránky, CRM, programování - Web & Media a.s.

 

Mohlo by Vás zajímat

18. února 2011, 16.21 67 % dětí skrývá před rodiči historii navštívených webových stránek

Při příležitosti dnešního Dne bezpečného internetu představil Microsoft výsledky průzkumu, který potvrzuje varovné statistiky spojené s používáním internetu a sociálních sítí. Podle ankety například 39 % dětí navštěvuje opakovaně webové stránky a služby, s jejichž použitím by jejich rodiče určitě nesouhlasili. 67 % dětí pak maže záznamy z historie navštívených stránek v internetovém prohlížeči tak, aby data nebyla rodičům dostupná.

Z průzkumu, který byl proveden na portálu MSN v 11 zemích světa a je výsledkem odpovědí 8000 respondentů, také vyplývá, že na druhé straně bohužel pouze 36 % rodičů aktivně zajišťuje ochranu dětí před nebezpečným obsahem a filtruje například webové stránky, které smí děti navštěvovat. Tato statistika je stále alarmující, nicméně oproti roku 2010 je vidět zlepšení o 50 %.
Den bezpečného internetu podpoří i sami zaměstnanci Microsoftu. V rámci svých dobrovolnických aktivit vyrazí do českých škol šířit osvětu o bezpečí na internetu a rozdají stovky dětských časopisů s komiksy, upozorňujícími na rizika spojená s online aktivitami.

Microsoft dává rodičům k dispozici velmi silné nástroje k ochraně dětí před úskalími internetu, mezi něž patří například:
• Funkce Rodičovská kontrola ve Windows 7, která dovoluje funkce, které pomáhají rodičům sledovat, spravovat a nastavovat možnosti použití počítače dětmi a zajištění jejich ochrany
• Windows Live zabezpečení rodiny, která je dostupná v Internet Exploreru 9 a umožňuje nastavení přístupného obsahu dětem podle jejich věku
• Rodičovská kontrola v Xboxu dokáže znepřístupnit dětem nežádoucí hry a videa
• Nastavení zabezpečení pro rodinu ve Windows Media Center zpřístupní dětem jen hudbu a videa, která odpovídají jejich věku

 

Portál Bezpečnýinternet.cz

S cílem zvýšení povědomí o rizicích spojených s používáním internetu a pobytem na sociálních sítích, Microsoft spolu se svými partnery (Policií ČR, Českou spořitelnou a Seznamem.cz) v srpnu 2010 představil portál Bezpečnýinternet.cz. Děti, rodiče a učitelé zde najdou zajímavé informace, testy ale i třeba anonymní poradnu. Více informací na www.bezpecnyinternet.cz.

 

Zdroj: www.microsoft.com


Tématické zařazení:

 » Informace  » Mohlo by Vás zajímat