E-shop, webové stránky, CRM, programování - Web & Media a.s.

 

Mohlo by Vás zajímat

18. února 2011, 16.21 67 % dětí skrývá před rodiči historii navštívených webových stránek

Při příležitosti dnešního Dne bezpečného internetu představil Microsoft výsledky průzkumu, který potvrzuje varovné statistiky spojené s používáním internetu a sociálních sítí. Podle ankety například 39 % dětí navštěvuje opakovaně webové stránky a služby, s jejichž použitím by jejich rodiče určitě nesouhlasili. 67 % dětí pak maže záznamy z historie navštívených stránek v internetovém prohlížeči tak, aby data nebyla rodičům dostupná.

Zobrazit více

 

 

 

5. srpna 2009, 15.54 Datové schránky už ožívají

Úřady si od schránek slibují velké úspory při placení poštovních poplatků. Radnice velkých měst v Olomouckém kraji se většinou na spuštění svých schránek teprve připravují. „Prozatím jsme provedli reorganizaci podatelen, v souvislosti s přechodem na datové schránky. V kraji už je aktivních několik datových schránek. Firmy a úřady je musí spustit do konce října.

Zobrazit více

 

 

 

6. května 2009, 18.00 Datové schránky a rizika s nimi spojená

Ačkoliv zákon sám nijak nesankcionuje případné nepoužívání datových schránek, háček to přeci jen má. Pokud dojde dokument do vaší datové schránky, platí pro něj po deseti dnech tzv. fikce doručení. To znamená, že i když si schránku nevyberete, po 10 dnech je již písemnost považována za doručenou. A případné právní důsledky a následné sankce mohou vyplývat z jiných právních předpisů, např. ze správního řádu (zákon 500/2004 Sb.).

Zobrazit více

 

 

 

6. května 2009, 16.32 Chrochtání na blogu stálo reportéra Novy místo

Reportér Novy Jiří Dlabaja přišel o místo kvůli videopříspěvku na blogu. Vyzýval v něm kolegy, aby zachrochtali a předvedli tak, jaká nemoc řádí. Nova se zaklíná vysokými nároky a standardy, ostatní se diví. Chybí zaměstnavatelům blogerský kodex?

Zobrazit více

 

 

 

6. května 2009, 15.28 Konference Internet a Technologie 09

Ve čtvrtek 4. června se v Klubu Lávka na Novotného lávce v Praze uskuteční druhý ročník odborné konference s názvem Internet a Technologie 09. Setkání českých specialistů z oblasti internetu a internetových technologií organizuje sdružení CZ.NIC, správce české domény nejvyšší úrovně .CZ. Příspěvky a diskuze se budou věnovat aktuálním tématům internetového světa, například bezpečnosti současného internetu (DNSSEC, spam), protokolu IPv6, který začíná být s postupujícím časem stále více aktuální, nebo multicastu. Na konferenci vystoupí vedle jiných také například Adam Tkáč ze společnosti Red Hat, vedoucí týmu techniků sdružení NIX.CZ Dan Suchý nebo nezávislý konzultant a publicista Jiří Peterka. Server Root.cz je hlavním mediálním partnerem akce, Lupa.cz je partnerem akce.

Zobrazit více

 

 

 

15. října 2007, 14.54 Většina registrátorů již českou doménu zlevnila

Po roce a půl příprav spustil správce české národní domény na začátku října nový registrační systém. Ten mimo jiné umožnil snížit velkoobchodní cenu za registraci a vedení domény .cz. Jak na zlevnění zareagovali samotní doménoví registrátoři? Za kolik se dá česká národní doména pořídit? A bude do budoucna ještě levnější? Přináší s sebou nová cena nějaká úskalí? (článek odkazuje na server o českém internetu).

Zobrazit více

 

 

 

5. října 2007, 15.10 Google: vyhnout se situaci Microsoftu je výzva

Česká pobočka Googlu je v provozu zhruba rok. Podařilo se jí naplnit původní plány a očekávání? Český Internet je prý v řadě ohledů specifický, zvláštní strategii zde však Google nasazovat nebude. České YouTube "by mělo být" do konce roku. Google v Číně? Kdyby byl Google před 20 lety v Československu, byla bych ráda, říká Taťána le Moigne.
(článek odkazuje na server o českém internetu)

Zobrazit více

 

 

 

19. září 2007, 14.48 Exkluzivní rozhovor s Čechem, který šéfuje vývoji Windows Vista

Velmi otevřený rozhovor s nejvýše postaveným Čechem v Microsoftu vám mimo jiné odpoví na otázku, proč nový operační systém uživatele neustále bombarduje kontrolními dotazy, proč si nerozumí s některým hardwarem a co na něm bude Microsoft ještě vylepšovat.

Zobrazit více