E-shop, webové stránky, CRM, programování - Web & Media a.s.

 

Krátké zprávy a komentáře

30. prosince 2009, 23.25 Přejímka úspěšně absolvována

Středa 30.prosince se z pohledu všech účastníků Dakaru 2010 nesla jednoznačně ve znamení administrativních a technických přejímek, jejichž úspěšné absolvování představuije nezbytný předpoklad k připuštění na start dakarské rallye.

 Přejímky byly zahájeny ve výstavním komplexu La Rural v Buenos Aires již v osm hodin, takže většina závodníků v barvách Czech Dakar teamu odjížděla z hotelu již krátce po šesté.

Absolvování administrativní části přejímek spočívá v získání všech potřebných razítek, kterých není rozhodně  málo. Posádky chodí mezi jednotlivými stánky v libovolném  pořadí a postupně sbírají potvrzení za zdravotní stav, doplacení případných zbývajících poplatků (překvapivě pouze a jen v eurové hotovosti), převzetí navigačních přístrojů atd. Na závěr je každý závodník ještě zvěčněn přítomným oficiálním fotografem. Ti šťastní, kteří získají všechna razítka, mají nárok na to nejdůležitější  stvrzující úspěšné dokončení přejímek.  Od tohoto okamžiku běží pětačtyřicetiminutový limit, do kterého se musí dostavit posádka / závodník včetně techniky do prostoru technických přejímek, kde probíhá lepení startovních čísel a reklam, ale třeba také vážení, měření a kontrola všemožných technických aspektů závodních strojů. Jeden si přitom nemůže být nikdy jistý, co po něm budou  chtít komisaři vysvětlit nebo upravit.

Z prostoru technických přejímek vede cesta do plotem ohraničeného parc fermé, tedy do prostoru kde je až do startu zaparkována veškerá závodní technika. Podobně jako minulý rok se i letos v komplexu La Rural objevily davy místních fanoušků rallye, kteří neodolali  příležitosti vidět závodní motocykly, čtyřkolky, automobily a kamiony z bezprostřední blízkosti. Dakar se stal pro  Argentince magnetem, který doslova změnil prostor výstaviště na jednu velikou pouť.

Roman Krejčí absolvoval přejímky jako první a skrze Czech Dakar Team sdělil: "Jsem rád že to mám úspěšně za sebou, všechno bylo naštěstí v pořádku. Zítra budu relaxovat a 1.1. se konečně startuje."

Postupně absolvoval přejímky celý Czech Dakar Team. Všechno šlo překvapivě hladce, snad až na pár maličkostí, za které byl odpovědný šotek na straně organizátora.

O tom jak probíhaly přejímky ostatních závodníků se můžete dočíst na stránkách Czech Dakar Teamu.

 


Tématické zařazení:

 » Informace  » Rallye Dakar  » Krátké zprávy a komentáře  

 » Informace  » Rallye Dakar  » Foto - video  

Roman Krejčí již spokojeně odpočívá po přejímkách na svém motocyklu.

 

 

Takové množství razítek musel absolvovat každý.