E-shop, webové stránky, CRM, programování - Web & Media a.s.

 

Informace

6. května 2009, 19.22 HTML

HTML neboli Hypertext Markup Language. Je to velmi jednoduchý programovací jazyk, který je základním stavebním kamenem každé internetové prezentace. I sebesložitější internetové projekty jsou z velké části postaveny na HTML.

Zobrazit více

 

 

 

6. května 2009, 19.17 MySQL

U datově náročnějších aplikací s použitím dynamických prvků jako je e-shop, redakční systém apod. se využívají databázové systémy. MySQL je v současnosti asi nejrozšířenější relační databáze na internetu, která vyniká zejména svou rychlostí a stabilitou.

Zobrazit více

 

 

 

6. května 2009, 18.00 Datové schránky a rizika s nimi spojená

Ačkoliv zákon sám nijak nesankcionuje případné nepoužívání datových schránek, háček to přeci jen má. Pokud dojde dokument do vaší datové schránky, platí pro něj po deseti dnech tzv. fikce doručení. To znamená, že i když si schránku nevyberete, po 10 dnech je již písemnost považována za doručenou. A případné právní důsledky a následné sankce mohou vyplývat z jiných právních předpisů, např. ze správního řádu (zákon 500/2004 Sb.).

Zobrazit více

 

 

 

6. května 2009, 16.32 Chrochtání na blogu stálo reportéra Novy místo

Reportér Novy Jiří Dlabaja přišel o místo kvůli videopříspěvku na blogu. Vyzýval v něm kolegy, aby zachrochtali a předvedli tak, jaká nemoc řádí. Nova se zaklíná vysokými nároky a standardy, ostatní se diví. Chybí zaměstnavatelům blogerský kodex?

Zobrazit více

 

 

 

6. května 2009, 15.28 Konference Internet a Technologie 09

Ve čtvrtek 4. června se v Klubu Lávka na Novotného lávce v Praze uskuteční druhý ročník odborné konference s názvem Internet a Technologie 09. Setkání českých specialistů z oblasti internetu a internetových technologií organizuje sdružení CZ.NIC, správce české domény nejvyšší úrovně .CZ. Příspěvky a diskuze se budou věnovat aktuálním tématům internetového světa, například bezpečnosti současného internetu (DNSSEC, spam), protokolu IPv6, který začíná být s postupujícím časem stále více aktuální, nebo multicastu. Na konferenci vystoupí vedle jiných také například Adam Tkáč ze společnosti Red Hat, vedoucí týmu techniků sdružení NIX.CZ Dan Suchý nebo nezávislý konzultant a publicista Jiří Peterka. Server Root.cz je hlavním mediálním partnerem akce, Lupa.cz je partnerem akce.

Zobrazit více

 

 

 

6. května 2009, 13.08 E - commerce

je specifičtější pojem. Zatímco e-business zahrnuje veškerou elektronickou výměnu informací v rámci firmy, nebo mezi firmou a zákazníky, e-commerce zahrnuje prodejní a nákupní procesy s využitím elektronické komunikace, zejména internetu. E-markets jsou virtuální místa, kde prodejci nabízejí své výrobky a služby a zákazníci hledají informace, zjišťují své potřeby a činí objednávky s využitím elektronických plateb.

Zobrazit více

 

 

 

5. května 2009, 19.24 E-business

Zahrnuje použití elektronických platforem (intranetu, extranetu a internetu) k provádění firemních obchodních činností. Internet a další informační technologie prudce zvýšily schopnost firem provádět tyto operace rychleji, přesněji a ve větším časovém a prostorovém rozpětí.

Zobrazit více

 

 

 

5. května 2009, 19.21 XHTML

Zkratka XHTML znamená eXtensible HyperText Markup Language. Tento jazyk je vyvinut jako náhrada a nástupce HTML. XHTML je přísnější a čistější než HTML, je to vlastně HTML definované jako aplikace XML.

Zobrazit více

 

 

 

5. května 2009, 19.19 PHP

Jedná se o technologii, která zajišťuje dynamičnost a flexibilitu internetových stánek. Je nezávislá na používaných platformách, protože je prováděna na straně serveru a ke klientovi je odesílán již "čistý" kód HTML (XHTML).

Zobrazit více

 

 

 

5. května 2009, 17.13 WMpublic i pro počítačové laiky

redakční systém WMpublic může jednoduše a pohodlně ovládat i počítačový laik se základní znalostí ovládání internetového prohlížeče.

Zobrazit více

 

 

 

Strana výpisu

7

 

 

Další informace:

 

Aktuality našich klientů

Firemní aktuality

 

Mohlo by Vás zajímat

Slovníček pojmů

 

Víte, že ...

Rallye Dakar